PAINTBALL ILE ILGLILI EN SIK SORULAN SORULAR

Paintball Oynamadan Önce Bilmeniz Gereken Her Şey

PAINTBALL OYNAMAK İÇIN YAŞ SINIRI NEDIR?

Paintball oynamak için bir yaş sınırı olup olmadığı ile ilgili gelen sorulara bu başlık altında cevap vereceğiz. Paintball birçok türü olan bir spordur. Paintball oyun tarzlarının bir çoğu paintball sahalarında tek tipdir. 0.68 kalibre paintball boyatoplarını kullanan sahalarda yaş sınırı 14 dür. Ancak bizim İstanbul Anadolu Yakasında Bulunan Paintball Sahamızda, Karavana Paintball olarak 0.50 kalibre boyatoplarını kullanan daha küçük boyalı mermileri kullanan paintball işaretleyicilerimiz ile 9 yaş üstü çocuklara paintball oynamamanın heycanınını yaşatabiliyoruz. Çocuklar için Paintball Doğum günleri organizasyonları için birebir olan bu Paintball Oyunu türü normalde Co2 veya diğer basınçlı gazlar ile çalışan paintball silahlarının aksine yaylı çocuklara göre olan düşük darbe özellikli paintball silahları ile oynanmaktadır.

MASKELER BUĞU YAPIYOR MU?

Paintball maskelerinin buğu yapma sorunu Paintball severler ve Paintball sahası işletmecileri için her zaman bir sorun teşkil etmiştir. Bu sorun bazı oyuncularda hiç olmazken bazı oyuncularda ise paintball oyununa girer girmez buğu yapma şeklinde ortaya cıkmaktadır. Paintball savaşı esnasıda oyuncular hem yüksek efor hemde üstüne giyilen paintball kamuflaj tulumları ve yelekleri nedeniyle terler. Kafa ve alın bölgesinde paintball maskesinin hemen altında oluşan terleme oyuncunun maskesinin buğu yapmasına neden olur. Buğunun önüne geçmek için çeşitli spreyler vs. kullanılsa da paintball oyunlarında buğu sorununu çözmenin en etkili yolu termal paintball maskeleri kullanmaktır. Paintball maskeleri beraberinde maskenin altına gelicek şekilde alın bölgemize bir havlu veya bandana vs takmamız o bölgedeki teri yokedeceğinden buğu sorununu aşmak için yardımcıdır.

PAINTBALL FIYATLARI NEYE GÖRE BELIRLENIR

Paintball fiyatları İstanbul da sahalardan sahalara göre değişiklik göstermektedir. Paintball fiyatlarını belirlemekdeki en önemli etken sahaların kullandığı boyatopudur. Paintball fiyatlarımızı sitemizdeki Paintball Fiyat sayfasından görebilirsiniz.

PAINTBALL SAHANIZIN BÜYÜKLÜĞÜ NE KADAR?

Paintball sahamızın oyun alanı 6.700m2 lik bir alana yayılmış olmasına karşın Karavana Paintball merkezimiz toplamda 10.000m2 lik bir arazi üzerine kurulmuştur. Büyük paintball oyun alanımızın yanı sıra sahamızda özel organizasyonlarınız için şişme siperlerden simetrik olarak ayarlanan Xball paintball oyun alanımızda mevcuttur. Bu şişme siperlerden kurduğumuz paintball sporu alanımızda çocuklar için özel tasarlanmış paintball işaretleyici silahları ve düşük darbe özellikli küçük paintball boyatopu mermisi ile düz bir zemin ve çim üzerinde güvenli bir şekilde çocuklarınıza paintball heycanını yaşatabilirsiniz.

PAINTBALL OYUNUNDA VURULUNCA ACIR MI?

Paintball oyununda vurulunca canımız yanar mı? Bu soru paintball oynamaya niyetlendiğimizde hep aklımıza gelen ilk sorulardandır. Yüksek basınçlı gazlar ile çalışan paintball işaretleyicileri, namludan yüksek hızla çıkan boyatopları işin doğrusu insanı biraz korkutur. Ancak paintball vurulmalarının geneli anlık acılardır ve paintball oyununun doğası gereği verdiği heyecandan dolayı hissedilmediği bile olur. Bunun yanı sıra paintball da canınızın çok veya az acıyacağına etki etme ihtimali olan birkaç önemli nokta vardır. Boyatopunun kalitesi, işaretleyicilerin hız ayarlarının yapılı olması (300fps-max), üzerinizdeki kıyafetler ve korumalar hatta ve hatta paintball oynadığınız günün hava sıcaklığı.

PAINTBALL SAHASINA GELIRKEN NE GIYMEK GEREKIR?

Paintball sahasına gelirken bot veya bir spor ayakkabı giymeniz gerekir. Üzerinize bir havanın sıcaklığına göre, paintball oynadığınızda koşup yorulacağınızı da hesaba katarak sportif ve rahat bişeyler giymelisiniz. Bizim sahamızda kullanılan boyatopları kıyafetlerden çoğu zaman rahatlıkla çıkmaktadır ve iz bırakmamaktadır. Kendi kıyafetlerinizle oynamayı tercih edebilirsiniz.

KARAVANA PAINTBALL'A NASIL GELEBILIRIM?

Kendi aracınız veya toplu taşımayı kullanarak paintball sahamıza gelebilirsiniz.

KARAVANA PAINTBALL MERKEZINDE KULLANILAN IŞARETLEYICI SILAHLAR VE MASKELER

Paintball sahamızda Valken markalı ürünleri kullanmaktayız. 2 çeşit paintball işaretleyicimiz mevcuttur. Valken Blackhawk SW-1 ve Valken RM-1 modeli işaretleyicilerimiz bakımları periyodik olarak uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır. Hız ayarları, namlu temizlikleri, dezenfekte işlemleri günlük olarak yapılmaktadır. Kullandığımız maskelerimiz ise Valken MI-3 Gotcha paintball maskeleridir. Üst kısmındaki kayışı küçük kafalardan aşşağı kaymasını engellerken çene kısmındaki kayış ise maskenin kafadan istemsiz çıkmasını engeller. Paintball maskelerimiz ve kullandığımız bütün ürünler tüm güvenlik ve kalite standartlarına uygundur.

PAINTBALL OYUNUNU KAÇ KIŞI OYNAYABILIRIM

Paintball sahamızda en fazla 8v8 paintball maçları oynatmaktayız. Ancak özel paintball organizasyonlarınızda bu sayıyı 15v15 e kadar çıkartabiliriz. Özel turnuva organizasyonları veya günlük etkinlikler için bize ulaşınız.

ŞIRKETIMIZE PAINTBALL ETKINLIĞI YAPAR MISINIZ? ETKINLIKLERDE NE TÜR HIZMETLER SUNUYORSUNUZ?

Özel şirketlere, kamu kurumlarına, okullara veya özel organizasyonlarınız için paintball etkinliği yapıyoruz. Paintball organizasyonları turnuva veya karma maçlar şeklinde olabilmektedir. Mobil paintball sahamıza bakmak için linke tıklayınız.  PAINTBALL MOBİL SAHA

PAINTBALL TAKIMLARINA NASIL KATILABILIRIM?

Paintball takımlarına katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.